Wycieczka do Kórnika

Wycieczka do Kórnika

Ostatnie dni roku szkolnego wszyscy uczniowie pragną spędzić miło i przyjemnie.  We wtorek 19 czerwca obecnego roku 25 uczniów postanowiło zatem wyruszyć na jednodniową podróż po ziemi wielkopolskiej.

Interesującym miejscem okazała się zabytkowa rezydencja historycznych rodów Górków i Działyńskich znajdująca się w Kórniku. Uczniowie poznali życie codzienne mieszkańców zamku oraz legendę o Białej Damie – jednym z najsłynniejszych duchów w polskich zamkach.

Przyjemność sprawił uczestnikom również rejs statkiem po Jeziorze Kórnickim. Wszyscy mieli okazję podziwiać piękne tereny wokół jeziora oraz zrelaksować się po ciężkich trudach związanych ze zdobywaniem jak najlepszych not, które za chwilę zobaczą na swoich cenzurkach.

Niepowtarzalne wzruszenia mogli również przeżyć podczas oglądania filmu familijnego „Wyszczekani”, który został wyświetlony w największym polskim kinie Cinema City Kinepolis w Poznaniu.

Dzień bez wątpienia dostarczył wszystkim wielu przeżyć, również tych związanych z wydarzeniem sportowym mającym miejsce w Rosji podczas Mundialu:)