X Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas III

ortografia    11 marca br. w Szkole Podstawowej w Kobylinie odbyła się X edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Klas III. Jego celem było m.in. rozbudzenie u dzieci zainteresowań pięknem polskiego języka pisanego oraz kształtowanie umiejętności poprawnego pisania pod względem ortograficznym. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z różnych okolicznych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Przybylska i Aleksander Czebatura.

Uczestnicy konkursu pisali składające się z dziesięciu zdań dyktando pt. „Pierwsze oznaki wiosny”, które zostało wylosowane spośród tekstów przywiezionych przez każdą z uczestniczących szkół. Niestety naszej Oli i Olkowi nie udało się bezbłędnie napisać tekstu. Jednak do domu nie wracali z pustymi rękami. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni – otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Oli i Olkowi gratulujemy udziału i wierzymy, że dalej będą rozwijać swoje umiejętności i wiadomości w dziedzinie ortografii i jeszcze nie raz udowodnią, że pisanie bezbłędne wcale nie jest takie trudne.

1.