XV MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ I UKS – ów W WARCABACH KLASYCZNYCH

   19 i 20 maja 2017 roku w Żerkowie odbyły się XV Mistrzostwa Polski szkół i UKS – ów w warcabach klasycznych. Po raz pierwszy na tych zawodach startowała szkoła ze Smolic, a dokładnie trzech jej przedstawicieli. W najmłodszej grupie chłopców do lat 10 swoich sił próbowali Antoni Czebatura i Michał Puślecki. Natomiast w grupie dziewcząt do lat 13 naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Łukowiak. W najmłodszej grupie chłopców startowało 34 zawodników z całej Polski, którzy na co dzień trenują w uczniowskich klubach sportowych. Poziom umiejętności większości zawodników był bardzo wysoki i każdy zdobyty punkt przez naszych uczniów należy uznać za duży sukces. Michał i Antek zdobyli w sumie w siedmiu pojedynkach 5 punktów co dało im odpowiednio 26 i 28 miejsce.

  W kategorii dziewcząt do lat 13 nasza uczennica rywalizowała w gronie 14 zawodniczek, która każda z nich miała jakąś kategorię i prezentowała bardzo wysoki poziom. Wiktorii w pojedynkach z tam mocnymi rywalkami udało się zdobyć 7 punktów co uplasowało ją na dobrej 10 pozycji.

  Myślę, że był to bardzo fajny sprawdzian dla naszych zawodników z którego wyciągną cenną lekcję, która zaprocentuje w następnych turniejach. A najbliższy turniej o wysokiej randze czeka nas 7 października w Miejskiej Górce (mistrzostwa wielkopolski)