„Podaj dalej … drugie życie odpadów”

sprzatanie-swiataPod takim właśnie hasłem przebiegała w tym roku 23. już edycja akcji Sprzątanie świata. Głównym przesłaniem tegorocznej akcji było promowanie nieśmiecenia oraz edukacja odpadowa. Sprzątanie świata jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz środowiska.

    Również nasza szkoła, jak co roku, zaangażowała się w tę największą akcję ekologiczną. Zgodnie z tegorocznym hasłem postanowiliśmy ukazać „drugie życie odpadów”. 30 września odbył się w naszej szkole pokaz mody ekologicznej.  Każda klasa przygotowała modny strój z odpadów. W zabawę włączył się także oddział przedszkolny „0”.  Po długiej przerwie mogliśmy wszyscy podziwiać piękne suknie, ubrania, nakrycia głowy, buty, torebki, korale, i inne drobiazgi. Były też kreacje ślubne: suknia ślubna z welonem i bukietem dla Młodej Panny, czarny, foliowy garnitur dla Młodego Pana oraz stroje dla druhen. Pokaz mody z odpadów okazał się doskonałą zabawą. Uczniowie wykazali się pomysłowością i fantazją.

    Po zakończonym pokazie wszyscy uczniowie i przedszkolacy zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyli sprzątać świat.