Zajęcia otwarte w „zerówce”

   W ostatnią środę roku szkolnego oddział „0” w ramach zajęć otwartych odwiedzili rodzice. Temat zajęć brzmiał: „Nadchodzą wakacje”.

  Pierwszym punktem programu była rozgrzewka ruchowa o charakterze integracyjnym. Dzieci tańczyły z rodzicami przy poznanych piosenkach, ucząc swoich opiekunów poszczególnych elementów choreografii. Następnie udaliśmy się do „strefy relaksu”, gdzie każdy miał okazję skorzystać z odprężającego i rozweselającego masażu. Po wakacyjnym wypoczynku nadszedł czas na pracę. Zadanie polegało na wykonaniu nietypowej pracy plastycznej… należało bowiem na rozciągniętej folii stretchowej namalować krajobraz miejsca, w którym dzieci z rodzicami spędzą wakacyjny czas. Powstałe dzieło można było podziwiać podczas festynu rodzinnego.

   Zajęcia otwarte zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji, nie tylko wśród dzieci, ale i rodziców, ponieważ uczestnicząc w nich, mogą poznać charakter pracy wychowawczo – dydaktycznej z dziećmi, dowiedzieć się, ile wymaga ona wysiłku, umiejętności, wiedzy i przygotowań.