Zerówkowe przedszkolaki i ich kochane pluszaki

25 listopada pluszowe misie opanowały oddział 0. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Uroczysty dzień rozpoczął się od powitania wszystkich dzieci i ich przytulanek piosenką „Miś Uszatek”. Następnie przedszkolacy zaprosili swoich małych pluszowych przyjaciół do wspólnych ćwiczeń gimnastycznych. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Dzieci poznały historię święta, wzięły udział w quizie „Jaka to melodia”, bezbłędnie rozpoznając melodie z bajek, w których bohaterami były misie, bawiły się przy piosence „Pluszowe niedźwiadki”. Rozmawiały na temat poszanowania zabawek w oparciu o wiersz Cz. Janczarskiego „Naprawimy misia”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano również projekcję filmu o znanych misiach, jak i ciekawostkach dotyczących życia niedźwiedzi. Największą atrakcją był jednak Miś Teddy Eddie, który odwiedził nasz oddział wraz ze swoją opiekunką- p. Małgorzatą Juskowiak z Językowego Centrum Rozwoju i Edukacji „The Clock Tower”. Zaprosił dzieci do wspólnej zabawy przy piosence, którą przedszkolacy zaśpiewali specjalnie dla niego. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej pt. „Mój pluszowy miś” z wykorzystaniem płatków kosmetycznych oraz wręczenie każdemu dziecku dyplomu „Przyjaciela Prawdziwego Małego Misia Pluszowego” i słodkiego poczęstunku, oczywiście w kształcie misia.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.