Całe Smolice czytają dzieciom – sezon IV – rok szkolny 2018/1019

    Tegoroczna akcja ,,Całe Smolice czytają dzieciom” została oficjalnie rozpoczęta dnia 05 października 2018r. W tym roku szkolnym w akcji czytelniczej uczestniczyć będą uczniowie klasy I, II oraz oddziału ,,0”.

    Akcję czytania zainaugurowała pani dyrektor Marlena Kamińska czytając dzieciom wstęp do książki ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Pani dyrektor  wspólnie z panią bibliotekarką Beatą Łopaczyk wprowadziły uczniów w temat konkursu edukacyjnego, do którego przystąpiła nasza szkoła. Konkurs nosi tytuł ,, Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Jego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III.

    Sieć sklepów Biedronka aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców, dlatego przekazała do szkolnej biblioteki zestawy książek i pomocy dydaktycznych, maskotki Gangu Słodziaków oraz materiały informacyjne i motywacyjne, które będą zachęcały uczniów do codziennego czytania.

Po wprowadzeniu dzieci w temat konkursu pierwszy rozdział książki przeczytała najmłodszym uczennica klasy VIII Julia Kordasiewicz.

    Chcielibyśmy aby w tym roku szkolnym naszym najmłodszym uczniom czytały babcie lub dziadkowie, których bardzo gorąco zachęcamy i zapraszamy. Zdjęcia ze wspólnego czytania będziemy jak co roku prezentować w poniższej galerii. Chętne do czytania babcie lub dziadkowie mogą zgłosić się do koordynatora akcji pani Edyty Szymczak lub do pani Mariety Kulus.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego czytania albowiem wierzymy, że pasję do czytania trzeba zaszczepić w dzieciach od najmłodszych lat.