Dzień Edukacji Narodowej w SP Smolice

,, Wdzięczność jest najpiękniejszym kwiatem, który wyrasta z duszy”

    14 października to Święto Edukacji Narodowej. Szczególny to dzień – święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkołę prowadzą i nadzorują.

    Uroczysta akademia z okazji tego święta odbyła się w piątek 11 października. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: burmistrz miasta Kobylin pan Tomasz Lesiński, sołtys Smolic pan Wiesław Skowroński, dyrektor szkoły pani Marlena Kamińska, zaproszeni emeryci, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi.

    Z okazji tego szczególnego święta uczniowie kl. III i V pod kierunkiem pań Edyty Szymczak i Beaty Łopaczyk podczas akademii złożyli podziękowania za przekazaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. 

Po części oficjalnej nastąpiła część bardziej humorystyczna. Rozpoczęła się Gala Oskarowo–Jabłkowa, podczas której uczniowie wręczali zebranym gościom nagrody  w poszczególnych kategoriach. Specjalnie na tę uroczystość przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Wiktoria Łukowiak napisała i zaśpiewała piosenkę pt.,,Chciałam być nauczycielką”.

Podczas uroczystości głos zabrali pani Dyrektor Marlena Kamińska oraz pan Burmistrz Tomasz Lesiński. Mówili o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Dziękowali za zaangażowanie, poświęcenie oraz życzyli wielu sił i wytrwałości w wykonywaniu tego wyjątkowego zawodu. Złożyli serdeczne  życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowali za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.