„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serca mają”… o konkursowych zmaganiach podczas II. Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej w Smolicach

Już po raz drugi w smolickiej Szkole Podstawowej zabrzmiały głosy młodych i utalentowanych solistów i zespołów wokalnych z różnych szkół współpracujących z placówką.

05 kwietnia br. odbyła się 2. edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej, która zgromadziła 25 uczestników z pięciu szkół. Tegoroczny repertuar oscylował wokół utworów o tematyce przyjaźni. 

Celem konkursu, podobnie, jak w roku ubiegłym, było propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci oraz prezentacja i rozwijanie ich wokalnych umiejętności.

Uczestników konkursu powitała dyrektor szkoły- p. Marlena Kamińska wraz z koordynatorkami- p. Edytą Szymczak i Marietą Kulus. Młodych wykonawców oceniało jury w składzie: p. Janina Nowacka- przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Smolicach oraz p. Katarzyna i Ireneusz Chmielarczyk- muzycy z wykształcenia i zamiłowania.

Zaprezentowane przez najmłodszych wykonania pozwalają stwierdzić, iż poziom konkursu wzrasta z roku na rok. Zarówno umiejętności wokalne wykonawców, jak i aranżacja sceniczna zasługiwały na wysokie noty jurorów. Po dokonaniu wnikliwej analizy komisja ogłosiła zwycięzców w dwóch kategoriach: soliści i duety/ zespoły wokalne. Ranking laureatów przedstawia się następująco:

SOLIŚCI:

  1. Joanna Łuczak, ZSPiP Kobylin
  2. Paulina Wielebska, SP Smolice
  3. Wiktoria Jakubiak, ZSPiP Kobylin

DUETY/ ZESPOŁY WOKALNE:

  1. Mikołaj i Szymon Chudzi, SP Jutrosin
  2. Filip Olejniczak i Wojciech Skupin, SP Smolice
  3. Weronika Bieleń, Zuzanna Konarczak, Maja Paluszkiewicz, Nadia Wciórka, Maria Grzegorzewska, ZSPiP Kobylin

 W tym konkursie nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał piękną nagrodę, a to wszystko dzięki hojności sponsorów. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania na ręce Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Smolicach, p. Renaty Antoniewicz oraz p. Janiny i Ireneusza Olejniczaków za okazane serce i wsparcie finansowe konkursu. Jednocześnie wyrażają ufność, iż kolejna edycja będzie cieszyła się jednakowo dużym zainteresowaniem oraz dostarczy uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń.  Do zobaczenia za rok.