Mikołajki w zerówce

    Z powodu panującej epidemii Święty Mikołaj nie mógł przybyć osobiście do wypatrujących go już od kilku dni przedszkolaków z grupy 0. Jednak nie zapomniał o smolickich zerówkowiczach, którzy specjalnie dla niego przygotowali niespodziankę.

    Dzieci pod kierunkiem Pani Violetty Pilujskiej i Pani Judyty Robakowskiej przygotowały dla Mikołaja montaż słowno-muzyczny „Choinka dla Aniołków”.  W pięknych kostiumach, w świątecznej scenerii recytowały wiersze i śpiewały piosenki. W swoim przedstawieniu dzieci pomagały Aniołkom przygotować się do świąt – z pomocą Wróżki i Świętego Mikołaja dostarczyły do nieba piękną choinkę. Przypomniały też Mikołajowi, że

„To już czas, to już czas – prezenty przywieź nam.                                                          

  My jesteśmy  bardzo grzeczni-oceń proszę sam”.

I jakież było zdziwienie najmłodszych, gdy po zakończonym przedstawieniu pod drzwiami zerówki znalazły worki pełne prezentów. Nowe wozy i auta, traktory i sprzęty rolnicze, lalki, ubranka, zestawy fryzjerskie i kosmetyczne, farby, pisaki, kleje, brokaty, klocki, gry i liczydła… dla każdego coś fajnego.

A to nie koniec niespodzianek. Przedszkolaki obejrzały jeszcze spektakl teatralny „Wizyta Św. Mikołaja” a na koniec częstowały się słodyczami i piernikami.