Akademia Małego Ogrodnika

W środę 18 marca zajęcia uczniom klas I – III umilili bardzo wyjątkowi goście. Zajęcia te zostały przeprowadzone w ramach programu Akademia Małego Ogrodnika przez pracownice Przedsiębiorstwa Hodowlano – Nasiennego W. Legutko.

Każda z trzech klas osobno przystąpiła do zajęć, które były bardzo ciekawe. Uczniowie w ciszy i skupieniu obejrzeli prezentację przygotowaną przez panie prowadzące. Rozpoznawali nasiona różnych warzyw i kwiatów, rozwiązywali zagadki tematyczne, rozmawiali o zaletach spożywania warzyw oraz sadzeniu warzyw i kwiatów we własnym ekologicznym ogródku.

Każdy uczeń wcielił się w role ogrodnika i samodzielnie posadziło swoją własną roślinkę. Roślinki te ozdobią klasę szkolną a wyhodowane warzywa dzieci zjedzą. W kąciku przyrody znajdują się słoneczniki, cynie i rzodkiewki.

Teraz należy zapewnić roślinom odpowiednie warunki do życia, dbać o nie i pielęgnować. Wszystkie te zadania omówione zostały podczas zajęć, a dyżurni będą musieli się do nich dostosować.

Na koniec uczniowie kolorowali wybraną przez siebie ilustrację warzywa . Każde z dzieci otrzymało od firmy zestaw nasion, które może zasadzić w przydomowym ogródku.

Zajęcia te były ciekawe i pouczające. Bardzo dziękujemy firmie pana W. Legutko za przyjęcie zaproszenia do smolickiej szkoły, za możliwość uczestniczenia uczniom w lekcji przyrody innej niż zwykle, za upominki dla dzieci. Dziękujemy też paniom prowadzącym zajęcia.

Mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok.