Kto czyta książki, żyje podwójnie

Dnia 23 marca 2015 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona czytelników. Pierwsze spotkanie z biblioteką to wyjątkowa uroczystość. Z tej okazji uczniowie klasy IV przygotowali dla młodszych kolegów przedstawienie, w którym wcielili się w znane i lubiane bajkowe postacie. Przed przystąpieniem do ślubowania dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki, odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy, w obecności Pani Dyrektor Marleny Kamińskiej, solennie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Pani Dyrektor. Jednocześnie pogratulowała pierwszakom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek.

I wreszcie przyszedł czas na zwiedzenie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki.

Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. Naszym młodym czytelnikom życzymy przeżywania cudownych przygód, które przez całe ich życie będą wyglądać z kart przeczytanych książek.