Wigilia w przedszkolu

Wigilia w przedszkolu ma bardzo uroczysty, podniosły charakter. W tym ważnym dniu towarzyszą dzieciom wszyscy ci, którzy tworzą naszą przedszkolną, wielką rodzinę. Naszym szczególnym gościem był ks. dr Błażej Dojas, Proboszcz Parafii.

Na ten szczególny czas dzieci przygotowały piękne jasełka. Mali artyści wcielili się w postaci Maryi, Józefa, aniołków, a do betlejemskiego żłobka przybyli, zgodnie z tradycją, pastuszkowie, królowie i dzieci. Każdy z nich przyniósł dary dla małego Jezuska – serduszko pełne miłości, chlebek, śmietankę, a nawet szaliczek, by otulić nim maleńką Dziecinę… Pięknie zabrzmiały też tradycyjne kolędy.

Potem dzieci zasiadły przy pięknie nakrytych stołach, by spożyć wspólną „wieczerzę wigilijną.” Rozpoczęła ją modlitwa, potem wszyscy – wszystkim złożyli życzenia, podzielili się opłatkiem, a na świątecznym stole pojawiła się m.in. smażona rybka, kapusta z grzybami, pierniczki, mandarynki… Wszystkim towarzyszył nastrój podniecenia, bo gdzieś tam w dali słychać było dzwoneczki, by tradycji stało się zadość, nie mogło zabraknąć Gwiazdora. Ten przybył do dzieci z ogromnym workiem prezentów i … rózgą. Ale ta nie musiała być użyta, bo choć czasem w ciągu roku pojawiały się jakieś małe grzeszki, wszyscy obiecali poprawę… Każde dziecko otrzymało wielką paczkę, a w niej ręczniczek z wyhaftowanym imieniem i mnóstwo słodyczy…

Na pewno dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci…

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym niezawodnym Mamom, które (mimo wielu przedświątecznych obowiązków) zawsze są z nami i niosą bezinteresowną pomoc.