Rodzinny Piknik „POWITANIE LATA”

    To już kilkuletnia tradycja naszej szkoły, że u progu wakacji spotykamy się na pikniku rodzinnym organizowanym przez Rady Rodziców Szkoły i Oddziałów Przedszkolnych, Dyrekcję, Nauczycieli, a także Dh. Strażaków z OSP w Smolicach.

    W niedzielne popołudnie 25 czerwca pogoda w miarę dopisała (było trochę wietrznie, ale nam to nie przeszkadzało). Dziedziniec przy szkole wypełnili rodzice z dziećmi, dziadkowie i przyjaciele szkoły, bo cóż może być lepszego od wspólnej zabawy…. A organizatorzy postarali się o wiele atrakcji. Festyn poprowadził animatora pan Tomasz Koczorowski z Sulmierzyc, który porwał do zabawy wszystkich – dużych i małych… Doiliśmy krowę, taplaliśmy się w wodzie, przeciągaliśmy linę, tańczyliśmy, śpiewaliśmy, prezentowaliśmy dorobek artystyczny naszych uczniów. Na boisku zielonym dzieci szalały na dmuchanych pałacach. Chętni mogli wcielić się w strażaka i pod czujnym okiem smolickich druhów lać wodą z wężów strażackich.

      By bawiącym się dać nieco wytchnienia, prowadzono loterię fantową, jakże odmienną od tradycyjnych, bo … u nas każdy los wygrywa, a że ” wszystkie  dzieci nasze są”, każde z uczestniczących w pikniku otrzymało nagrodę. Był też kącik „Malowania twarzy”, w którym to zdolne ręce pań z przedszkola wyczarowywały na twarzach dzieci prawdziwie artystyczne malowanki. Nasze malarki uwijały się jak w ukropie, bo kolejka chętnych, by zmienić swój wizerunek była dłuuuuga.

    Podczas festynu nie zabrakło też czegoś dla ciała. Były bowiem kiełbaski z grilla z mistrzowską wprawą pieczone przez tatusiów i przepyszne ciasto przygotowane przez niezastąpione mamy, a do tego kawusia, herbatka, napoje chłodzące i pełne kosze cukierków, co kto woli…

    Ale na tym nie koniec atrakcji. Podziw i uznanie zdobył pokaz umiejętności strażackich i ratownictwa medycznego. Z uwagą obserwowano poczynania strażaków, którzy wyjmowali z „powypadkowego” samochodu rannego i udzielili mu fachowej pomocy, a potem gasili płonące auto…. Nasi dzielni strażacy to prawdziwi profesjonaliści i na ich pomoc możemy zawsze liczyć… 

    Wspólna zabawa z animatorem przy skocznej muzyce zakończyła rodzinne świętowanie. Trzeba tu wyraźnie zaznaczyć, że nasz festyn nie jest imprezą dochodową. Cały rok wspólnie pracujemy, a teraz razem się bawimy bez względu na zasobność portfela. A jest to możliwe dzięki zdolnościom organizacyjnym Szefowej Rady Rodziców i pomocy wielu życzliwych ludzi – sponsorów, którym za troskę o radość dzieci, o uśmiech na ich twarzach, za bezinteresowność i życzliwość, za umiejętność dzielenia się z całego serca DZIĘKUJEMY!!!

Organizację „Rodzinnego Pikniku’2017 ” wsparli :

– Rada Rodziców SP Smolice i Oddziałów przedszkolnych,

– Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,

– Hodowla Roślin Sp. z o.o Smolice,

– p. Józef Ratajczak i sołectwo Smolice,                                       

– p. Hanna Szymańska i sołectwo Zdziętawy,

– Bank Spółdzielczy w Kobylinie,

– DINO Polska,

– p. Łukasz Maćkowiak,

– p. Robert Kubiak i firma HJH Polska (Pudliszki),

– p. Gabriela Kośmider i firma „GABI-PLAST”.

    Następny festyn …. za rok. Już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy, a teraz życzymy wszystkim udanych wakacji!