Rośliny na widelcu

„Rośliny na widelcu”
Szkoła Podstawowa w Smolicach zakwalifikowała się do projektu Fundacji Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda „Rośliny na widelcu”. W ramach projektu odbyły się w placówce warsztaty zdrowego odżywiania. 
9 maja br. chętni rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w spotkaniu z Panią Dorotą Łapą – dietetyk, założycielką Centrum Naturalnego Odżywiania Orkiszowe Pola w Poznaniu, która od lat zajmuje się aktywną promocją zdrowia i zdrowego stylu życia. Celem spotkania było budowanie świadomości tego, że dobieranie prawidłowych elementów pożywienia jest kluczowe dla zdrowia dziecka teraz i w przyszłości oraz wykształcenie umiejętności identyfikowania produktów żywnościowych naturalnych i nieprzetworzonych – podstawy zdrowego żywienia i gotowania.
10 maja uczniowie klas IV-VIII czynnie uczestniczyli w warsztatach zdrowego odżywiania, podczas których nie tylko świadomie kształtowali zdrowe nawyki żywieniowe ale przede wszystkim dobrze się bawili. Smoliccy uczniowie przygotowali i z apetytem skonsumowali m.in. Napój Radości, Pastę Superbohatera, Power Pomidorówkę, Pudding dla Luzaka oraz Kanapki Długiego Życia. Było miło, smacznie, a co najważniejsze … zdrowo!