Siódmoklasiści w Warszawie

W dniach 23 – 25 września 2018 uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawcą przebywali w przepięknej stolicy Polski – w Warszawie.

Zwiedzanie Warszawy wzbudzało w każdej minucie zachwyt. Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Senat, Pałac Kultury i Nauki to obiekty, które wywoływały w uczestnikach wiele emocji. W Pałacu Kultury i Nauki wjechano na 30 piętro i podziwiano wspaniały widok na całą Warszawę. Spacerowano z radością po Łazienkach Królewskich i Wilanowie. Na wszystkich wielkie wrażenie zrobił Teatr na Wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali sie także florą i fauną tego parku. Wielkie zainteresowanie wzbudziło także przejście Krakowskim Przedmieściem pod Pałac Prezydencki. Przyszli warszawscy studenci mieli okazję obejrzeć swoją uczelnię i podziwiać Bibliotekę Uniwersytecką oraz największy w Polsce ogród znajdujący się na dachu tejże biblioteki. Najnowocześniejsze i najnowsze Centrum rozrywkowo-handlowe – Złote Tarasy –  również wzbudziło swoim szklanym dachem wielkie zaciekawienie.

Z wielkim zachwytem oglądano Rynek Starego Miasta. Pod pomnikiem  Warszawskiej Syrenki nie można było nie zrobić sesji fotograficznej. Podziwiano Barbakan i wsłuchiwano się w historie z nim związane. Na Placu Piłsudskiego obserwowano zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Odwiedziliśmy także Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy uczestnicy mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Uczniowie mieli możliwość wykonywania wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego świata.

Niezwykle ważnym punktem wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym i w Telewizji Polskiej. Przejazd warszawskim metrem zachwycił również wszystkich siódmoklasistów.

Wycieczka była niewątpliwie udana. Uczestnicy mieli okazję podziwiać wiele ciekawych miejsc i wysłuchać historii stolicy ich Ojczyzny. Panowała miła atmosfera. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wszyscy z piosenką na ustach wracali do swojej miejscowości.