II Turniej o Puchar Prezesa Towarzystwa Gier Planszowych i Gry w Karty „Baśka”

20 listopada w Smolicach odbył się drugi turniej o Puchar Prezesa Towarzystwa Gier Planszowych i Gry w Karty „BAŚKA”. Zaproszenia zostały przekazane wielu szkołom jednak z ofert skorzystały nieliczne placówki (SP Zalesie Małe, Kuklinów, Roszki, SP Nr 8 Krotoszyn), a było warto, gdyż po raz trzeci (wliczając Mistrzostwa Powiatu w warcabach) na wysokości zadania stanęło stowarzyszenie z Kobylina na czele z prezesem Wiesławem Lisiakiem, które dla najlepszych trzech zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców ufundowało medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Ponadto każdy uczestnik, a było ich w sumie 27 (organizatorzy byli przygotowani na przyjęcie ponad 50 graczy!) otrzymał słodki upominek w postaci soczku i wafelka, a także pamiątkowy medal i nagrodę rzeczową. Za taki gest ze strony sponsora należą się ogromne podziękowania i mamy nadzieję, że impreza ta będzie kontynuowana co roku, a dzięki takiej otoczce również frekwencja będzie wzrastać. Liczymy również na „BAŚKĘ” w połowie stycznie, gdzie ponownie jak w roku ubiegłym w Smolicach odbędą się Mistrzostwa Powiatu w warcabach, na które mamy nadzieję przyjedzie więcej zawodników.

Całą imprezę otworzyła Pani Marlena Kamińska Dyrektor SP w Smolicach, która ciepłymi słowami życząc wszystkim zwycięstwa przywitała uczestników. Do rywalizacji przystąpiło 12 dziewcząt i 15 chłopców, którzy grali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund (chłopcy ze względu na szybką grę stoczyli między sobą 8 rund). W grupie żeńskiej najlepszą zawodniczką okazała się Julia Trawińska (SP Zalesie Małe – 6pkt.), srebrny medal zdobyła jej siostra Mirela Trawińska (SP Zalesie Małe – 5,5pkt), a na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Gruszka (SP Roszki – 5pkt). W grupie chłopców najlepszym warcabistą został Norbert Kapała (SP Smolice – 7pkt), stopień niżej znalazł się Dawid Mierzwicki (SP Kuklinów – 6pkt), natomiast brązowym medalem uhonorowany został zdobywca trzeciego miejsca Adam Kulawski (SP Smolice).

Podsumowując można powiedzieć, że gmina Kobylin warcabami stoi (na 6 medali tylko jeden powędrował poza granice gminy Kobylin). Ogólnie cała impreza przebiegła szybko, sprawnie w miłej i sympatycznej atmosferze. Już za około dwa miesiące większość z tych zawodników spotka się na mistrzostwach powiatu, gdzie będzie miała możliwość zrewanżowania się lub udowodnienia, że jego (jej) wyczyn nie był dziełem przypadku. Jeszcze raz wielkie słowa uznania pod adresem osób związanych z Towarzystwem Gier Planszowych i Gry w Karty „BAŚKA” za wsparcie materialne, dzięki czemu wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami chętnie przyjeżdżają do Smolic.