Sukces Wiktorii Łukowiak na Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” – Golina 2019

   28 marca br. dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Smolicach, Zuzanna Płaczek z kl.8 i Wiktoria Łukowiak z kl.7, wzięły udział w XI edycji Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” – Golina 2019. Celem konkursu jest wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie im prezentacji swoich możliwości oraz dorobku artystycznego.

    Przesłuchania konkursowe, które odbyły się 27 i 28 marca br. w Jarocińskim Ośrodku Kultury, oceniało niezależne jury składające się z instruktorów muzyków oraz osób związanych ze środowiskiem artystycznym. Rekordowa liczba uczestników (238 zgłoszonych wykonawców) zaskoczyła samych organizatorów, którzy zmuszeni byli zamknąć listy przed upływem terminu.

    Zuzanna i Wiktoria startowały w kategorii soliści klasy VII-VIII szkół podstawowych oraz klasy III gimnazjum. Zuza zaprezentowała utwór „Aleja gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej, Wiktoria „Dłoń” Natalii Kukulskiej. Obie zaprezentowały się znakomicie. Spośród 238 wykonawców jury wybrało najlepszych: 14 solistów i 4 zespoły – wszyscy zostali zaproszeni do udziału w koncercie galowym, podczas którego ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.  Wśród wybranych znalazła się smolicka siódmoklasistka Wiktoria Łukowiak!!! 05 kwietnia wzięła udział w koncercie galowym w sali JOK Jarocin, gdzie odebrała wyróżnienie, nagrodę oraz zaprezentowała swój utwór.

     Zuzannie i Wiktorii gratulujemy odwagi, talentu oraz znakomitych występów i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie szkoły! Dziękujemy osobie przygotowującej za pomoc, rady i poświęcony czas. To nie pierwszy muzyczny sukces dziewczyn… i z pewnością nie ostatni…

Zuza, Wiktoria – BRAWO WY!!!