SZCZĘŚLIWY FINAŁ Konkursu BITWA O KASĘ DLA NASZEJ OLI

W czwartek, 5 kwietnia 2018 r. o godzinie 10:00 odbył się FINAŁ drugiej edycji Konkursu BITWA O KASĘ, którego organizatorem był Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Uczestnicy II etapu Konkursu spotkali się na sali gimnastycznej ZSP nr 2 w Krotoszynie w celu wyłonienia zwycięzców BITWY.

Na finałowej BITWIE Uczestnikom dopingowali Przedstawiciele Władz Samorządowych: Starosta Krotoszyński – Pan Stanisław Szczotka, Wicestarosta Krotoszyński – Pan Paweł Radojewski, Burmistrz Krotoszyna – Pan Franciszek Marszałek, Burmistrz Kobylina – Pan Tomasz Lesiński, Burmistrz Sulmierzyc – Pan Dariusz Dębicki, Burmistrz Zdun – Pan Tomasz Chudy, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu – Pan Przemysław Wójcik,  Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele oraz Dyrektorzy Oddziałów Banku Spółdzielczego.

Do konkursu przystąpiło 19 szkół z powiatu krotoszyńskiego – 12 szkół podstawowych i 7 ponadgimnazjalnych. W finale spotkało się 36 Uczestników – zwycięzców etapów wewnątrzszkolnych, aby zawalczyć o finałowe podium.

Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Szwarczyńska i Jakub Płóciennik.

Finał Konkursu, czyli II etap Konkursu, składał się z dwóch części – obowiązkowej w formie testu składającego się z 35 pytań zamkniętych,  oraz dodatkowej, która trwała od listopada 2017 r. do końca lutego bieżącego roku polegająca na zorganizowaniu akcji dotyczącej popularyzacji oszczędzania i dzielenia się wiedzą o finansach i bankowości. O kolejności miejsc w każdej z grup decydowała ilość zdobytych punktów.

Finałowi Uczestnicy walczyli o nagrodę pieniężną. Nagrodzeni zostali Zwycięzcy – I, II, i III miejsca, w dwóch grupach – szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy otrzymali odpowiednio 700 zł, 600 zł i 500 zł. Kasa dla Zwycięzców – Uczestników to nie wszystko. Nagroda pieniężna w wysokości 700 zł trafiła także do Szkoły Uczestnika, który zajął I miejsce.

W grupie szkół podstawowych II miejsce zdobyła Aleksandra Szwarczyńska – wygrała nagrodę pieniężną w wysokości 600zł.

Oprócz tego, na Uczestników czekały jeszcze nagrody rzeczowe. Wszyscy Ci, którzy aktywnie korzystali z konta w Banku, czy też wzięli udział w popularyzacji oszczędzania – nie tylko zagwarantowali sobie pewne punkty w Konkursie, ale i wywalczyli dla siebie dodatkową nagrodę, w tym nasza Ola i nasz Jakub.

Bardzo cieszymy się z sukcesu naszej OLI.

Wielkie BRAWO  dla Oli oraz Kuby za godne reprezentowanie naszej Szkoły Podstawowej w Smolicach!