Uczymy się pływać

    W piątek 17 września br. uczniowie smolickiej szkoły wraz z kolegami ze szkół w Zalesiu Małym i Kuklinowie rozpoczęli swoją przygodę z pływaniem. Dzięki udziałowi w programie „Umiem pływać”, do którego Szkoła Podstawowa w Smolicach przystąpiła po raz kolejny, drugoklasiści od września do końca listopada  mogą korzystać z bezpłatnych lekcji pływania. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny – wszystkie koszty związane z transportem, wejściem na pływalnie, opłaceniem instruktorów pływania oraz ubezpieczeniem uczestników pokrywa Wielkopolskie Zrzeszenie LZS ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gmina Kobylin.

    W rozpoczętym właśnie projekcie tym razem uczestniczą uczniowie klasy 2. Przez najbliższych 10 piątków będą wyjeżdżać na pływalnię „Wodnik” do Krotoszyna, gdzie oswoją się z wodą, nauczą podstawowych ruchów i różnych stylów pływania a przede wszystkim aktywnie spędzą czas pod czujnym okiem instruktorów pływania i ratowników.

Udział w projekcie doskonale wpisuję się w realizację zadań programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły oraz ustalonych na ten rok kierunków polityki oświatowej poprzez m.in. kształtowanie właściwych postaw dbałości o zdrowie, promowanie aktywności fizycznej, udzielanie wsparcia oraz zintegrowanie uczniów po pandemii  i odbudowanie relacji rówieśniczych.