UKS Dragon w Katowicach!

W dniu 17 września odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach błyskawicznych w Katowicach. Nasi szachiści z UKS Dragon Smolice mogli sprawdzić siebie i swoje umiejętności nabywane przez cały rok. Mimo że nikt nie zdobył podium, wszyscy doświadczyli nowych sytuacji czy posunięć które będą mogli zastosować w przyszłości. Najlepiej spisał się Adam, który zdobył 5 punktów na 7 i tym samym zdobył 21 miejsce na 127 zawodników, kolejne bardzo dobre wystąpienie należy do Dawida, któremu udało się wywalczyć 4,5 pkt (31 miejsce na 135) oraz Antka – 4 pkt (29 na 89). Również dobry wynik osiągnęła Wiktoria, która wywalczyła sobie 3,5 pkt (11 miejsce na 19) oraz Filip z wynikiem 2 pkt (86 miejsce na 151 zawodników).
Każdy turniej to nowe doświadczenia, znajomości i nabywana wiedza, dlatego bez względu na wyniki warto rozwijać swoje szachowe umiejętności i poznawać nowe, nietuzinkowe rozwiązania szachowych problemów.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy pojechać aż do Katowic. Dziękujemy za poświęcony czas, i do następnego turnieju!🙂