Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

straż9 lutego br. odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięło w nich udział aż 113 uczestników podzielonych na 3 grupy wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoła zawodowa. Wśród nich było 12 uczniów naszej szkoły: Julia Jarus, Natalia Kapała, Wirginia Roszek, Filip Sroczan, Jakub Turek (z kl.6), Wanessa Roszek, Julia Kordasiewicz, Aleksandra Szwarczyńska, Julia Nabzdyk (z kl.5) oraz Natalia Jarus, Nikola Roszek i Michał Kwieciński (z kl.4).

Nasi uczniowie godnie reprezentowali jednostkę OSP Smolice i w kategorii szkół podstawowych zajęli aż 2 miejsca na podium. Julia Jarus została zwyciężczynią etapu gminnego turnieju, a Aleksandra Szwarczyńska zajęła 3. miejsce. Obie awansowały do etapu powiatowego turnieju.

Etap powiatowy turnieju wiedzy pożarniczej odbył się 25 lutego br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Udział w nim wzięły Julia Jarus i Aleksandra Szwarczyńska. Nasze uczennice spisały się znakomicie i nie zawiodły również na tym szczeblu. Julka znowu stanęła na 1. miejscu podium. Zwycięstwo dało jej awans do dalszej rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.