Powitanie wiosny

       pirwszy dzień wiosnyWspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Nad przygotowaniem imprezy i przeprowadzeniem jej czuwały panie E. Szymczak i I. Izdebska oraz Samorząd szkolny

         Dnia 21 marca 2016 r. uczniowie najpierw spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach, gdzie wykonywali wiosenne plakaty i marzanny. Po śniadaniu i herbacie odbył się międzyklasowy konkurs na najpiękniejsze i najbardziej oryginalne wykonanie piosenki wiosennej. Wszystkie dzieci starannie przygotowały się do występu. Wysiłki uczniów oceniała komisja, w skład której weszli pani dyrektor, nauczyciele nie będący wychowawcami oraz pani sekretarka. Pomiędzy popisami poszczególnych klas mogliśmy podziwiać pokaz mody ekologicznej, przygotowany przez klasę VI, która wykazała się ogromną pomysłowością w projektowaniu strojów wykonanych z surowców wtórnych i plastiku.

         Następnie wszyscy, wyposażeni w przeróżne głośne instrumenty oraz wykonane przez siebie marzanny i plakaty udali się w przemarsz po wsi, robiąc wiele hałasu i zamieszania. Było kolorowo i wesoło.

         W końcowej części naszych uroczystości, aby przyspieszyć odejście zimy i sprowadzić do Smolic wiosnę, pan woźny spalił nasze marzanny na szkolnym boisku.

         Pierwszy Dzień Wiosny był bardzo udany, na wielu twarzach gościł uśmiech i widać było zadowolenie. Impreza przyniosła nam wiele radości i satysfakcji.