Z Koziołkiem Matołkiem po Kartę Pieszego

    Po rocznej przerwie „wrócił” do smolickiej szkoły Koziołek Matołek i Karta Pieszego. Jest to apel poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym, którego adresatami są przede wszystkim drugoklasiści. Celem imprezy jest przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad, które obowiązują na drodze. Karta Pieszego od lat związana jest z kampanią społeczną „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko”. Dlatego gościem specjalnym podczas apelu był pan Jarosław Chmielarz, przedstawiciel PKP PLK S.A. w Ostrowie Wlkp.

    Apel „Z Matołkiem po Kartę Pieszego” pod kierunkiem pań Judyty Robakowskiej i Iwony Majchrzak przygotowali uczniowie klas 7-8. Oprawą muzyczną zajął się pan Sławek Domaszewski. Starsi uczniowie za pomocą wiersza, piosenek, scenek oraz prezentacji multimedialnej opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz na przejazdach kolejowo-drogowych. W zabawie brał udział Koziołek Matołek, który w swojej wędrówce do Pacanowa wraz z uczniami klasy 2 uczył się prawidłowych postaw i zasad. W trakcie apelu drugoklasiści musieli sami wykazać się wiedzą z zakresu: zasad poruszania się po drogach, znajomości znaków drogowych i barw sygnalizacji świetlnej oraz numerów alarmowych. Z wszystkimi zadaniami i zagadkami poradzili sobie rewelacyjnie. W nagrodę otrzymali z rąk pani dyrektor Marleny Kamińskiej „Kartę Pieszego” – szkolny dokument świadczący o posiadanej wiedzy. Również pan Jarosław Chmielarz nagrodził drugoklasistów materiałami edukacyjnymi i gadżetami kampanii „Szlaban na ryzyko”.

    Oby tak wspaniale inicjatywy jak „Karta Pieszego” zaowocowały odpowiednimi zachowaniami naszych uczniów oraz przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.